Мемлекеттік қызметтер

Мемлекеттік көрсетілген қызметтер бойынша

2023 жылға арналған есеп.

1. Жалпы ережелер

1)  Көрсетілетін қызметті берушілер туралы мәліметтер: Ақмола облысы білім басқармасының Есіл ауданы бойынша білім бөлімі Бұзылық ауылының негізгі білім беретін мектебі» КММ Заңды мекенжайы: Ақмола облысы, Есіл ауданы, Бузулук ауылы, А. Байтұрсынов көшесі 8

1) "Бұлақ" шағын орталығы "Бузулук селосының орта мектебі" КММ Ақмола облысы білім басқармасының Есіл ауданы бойынша білім бөлімі", ведомстволық бағынысты білім беру ұйымдары. Заңды мекенжайы: Ақмола облысы, Есіл ауданы, Бузулук ауылы, А. Байтұрсынов көшесі 8

Білім беру саласындағы барлық мемлекеттік қызметтер тегін негізде көрсетіледі.

2)Мемлекеттік көрселетілетін қызметтер туралы ақпарат:

Ақмола облысы білім басқармасының Есіл ауданы бойынша білім бөлімі Бұзылық ауылының негізгі білім беретін мектебі» КММ 5 Мемлекеттік қызмет көрсетіледі.

"Мектепке дейінгі ұйымдарға жіберу үшін мектеп жасына дейінгі (6 жасқа дейінгі) балаларды кезекке қою.

"Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау"

"Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау";

"Балаларды жалпы білім беретін оқу орындары арасында ауыстыру үшін құжаттарды қабылдау";

"Негізгі орта, жалпы орта білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру";

3)Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы ақпарат:

2023 жылы 18 қызмет көрсетілді;

"Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік Корпорациясы арқылы көрсетілген-0 қызмет;

электрондық нұсқада көрсетілген мемлекеттік қызметтер-8 қызмет;

қағаз нұсқада көрсетілген мемлекеттік қызметтер-10 қызмет;

2.  Қызмет алушылармен жұмыс:

1) Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі туралы ақпаратқа қол жеткізу көздері мен орындары туралы мәліметтер.

Көрсетілетін қызметті алушылар үшін барлық қажетті ақпарат ресми сайтта орналастырылған http://oshbuzuluk-esil11.edu.kz/content/gosudarstvennye-uslugi-754 "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде, сондай-ақ ақпараттық стенділерде Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесіорналастырылған.

2023 жылы Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша 7 жарияланым жарияланды. БАҚ-та (Мектеп сайты, Инстаграм, Facebook. мектеп ақпараттық бұрышы) Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша, сондай-ақ портал арқылы түрлі қызмет түрлерін алу мүмкіндігі туралы материалдар жарияланады e.gov.kz.2023 жылдың қорытындысы бойынша жария талқылау барысында мемлекеттік қызмет көрсету саласындағы қызмет туралы ұсыныстар мен ескертулер түскен жоқ.

2) Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілердің жобаларын жария талқылау туралы ақпарат.

Қазіргі уақытта заңға тәуелді құқықтық актілердің жобаларын жария талқылау ашық нормативтік құқықтық актілердің интернет-порталында жүзеге асырылады. Білім бөлімі мен ведомстволық бағынысты ұйымдар Нормативтік құқықтық актілерді әзірлемеген.

3) Мемлекеттік қызметтер көрсету процесінің ашықтығын қамтамасыз етуге бағытталған іс-шаралар (түсіндіру жұмыстары, семинарлар, кездесулер, сұхбаттар және басқалар).

2023 жылы "Ақмола облысы білім басқармасының Есіл ауданы бойынша білім бөлімінің Бузулук ауылының негізгі орта мектебі" КММ әлеуметтік желілерде тұрақты негізде мақалалар жарияланады, ақпараттық-түсіндіру жұмыстары жүргізіледі. Ай сайынғы негізде көрсетілетін қызметті берушілердің интернет – ресурстары арқылы мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі туралы халықты хабардар ету бойынша жұмыс жүргізіледі.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерістерін жетілдіру жөніндегі қызмет.

1) Мемлекеттік қызметтер көрсету процестерін оңтайландыру және автоматтандыру нәтижелері.

Сыбайлас жемқорлық тәуекелдерін азайту және мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыру мақсатында облыстағы барлық мектепке дейінгі орта, арнаулы білім беру ұйымдары бірыңғай ақпараттық жүйеде жұмыс істейді Akmola.kz. жүйеде 4 автоматтандырылған мемлекеттік қызмет іске асырылады.

Сондай-ақ, 2020 жылдан бастап барлық білім беру ұйымдарында Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ҚР БҒМ ММ АЖО жүйесі жұмыс істейді, онда 15 мемлекеттік қызмет қолжетімді.

4. Мемлекеттік қызметтердің сапасын бақылау

1) Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметтерді алушылардың шағымдары туралы ақпарат.

2023ж Мемлекеттік қызмет көрсету туралы шағымдар түскен жоқ.

2)Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын ішкі бақылау нәтижелері.

Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызметтер саласындағы заңнамасын сақтау мәселесі бойынша бекітілген бақылау іс-шараларының жоспарына сәйкес "Ақмола облысының білім басқармасы Есіл ауданы бойынша білім бөлімі" ММ әдіскері бақылау іс-шарасын өткізді.

Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын ішкі бақылау бойынша жұмыстар тұрақты жүргізілуде. 2023 жылы Мемлекеттік қызмет көрсетудің белгіленген мерзімдерін бұзу фактілері жоқ.

5. Көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызметтер көрсету сапасына одан әрі тиімділігі мен қанағаттанушылығын арттыру перспективалары

2023 жылы көрсетілетін қызметті алушылармен "электрондық үкімет"порталы арқылы мемлекеттік қызметтерді алу мүмкіндіктері туралы түсіндіру жұмыстары жалғастырылды. Жалпы, 2023 жылғы жұмыс мемлекеттік қызмет көрсету сапасына бағытталды.

2024 жылы жеке және заңды тұлғаларды қолжетімді және сапалы мемлекеттік қызметтермен қамтамасыз ету жөніндегі жұмыс жалғастырылатын болады.

Әлі пікірлер